Immunológia

Köztes gazdák

Koronavírus — Mégsem tobzoskák lehettek az új koronavírus köztes hordozói?

Gazdálkodói Kutató Csoportok

Egészség Független tudósok megkérdőjelezték pénteken azt a kínai kutatást, amely azt feltételezi, hogy tobzoskák lehetnek a Kínában felbukkant új koronavírus köztes hordozói, amelyekről a fertőzés emberre terjedhetett át.

A dél-kínai Kanton két intézményének — a Dél-kínai Mezőgazdasági Egyetemnek és a Lingnan Kuangtung Modern Mezőgazdasági Laboratóriumnak —  kutatói ezer darab, a természetes környezetből vett mintában található örökítő anyag vizsgálata után jutottak arra a megállapításra, hogy a tobzoska lehet a vírus köztes gazdaállata.

köztes gazdák

A kutatási eredmények alapján az embereket megfertőző új típusú koronavírus elkülönített törzsének szekvenciája 99 százalékban megegyezett a tobzoskákban található vírus genomjával. Az új koronavírussal fertőzöttek elkülönítőjében itat meg egy beteget egy védőruhás nővér a Hupej tartománybeli Vuhan egyik kórházában A szintén a koronavírusok családjába tartozó SARS-vírust említve a kutató példaként említette, hogy a cibetmacskákon kívül más kis testű, húsevő állatok is hozzájárulhatnak a vírus terjedéséhez.

köztigazda

James Wood, a Cambridge-i Egyetem állatorvos-tudományi tanszékének vezetője annak a véleményének adott hangot, hogy a kínai kutatók nem álltak elő tudományos bizonyítékkal.

Nem elegendő annak bejelentése, hogy több mint 99 százalékos köztes gazdák észleltek.

  1. Idősebb Pieter Brueghel : A halál diadala körül Prokopiosz bizánci történetíró arról számolt be, hogy —ben szörnyű dögvész pusztított Konstantinápolybana Justinianus-pestis nevű járványban, amely az akkor uralkodó I.
  2. Immunológia | Digitális Tankönyvtár

Ezeket az eredményeket okozhatta a nagyon fertőzött környezetből származó szennyezés is. Jonathan Ball, köztes gazdák Nottinghami Egyetem molekuláris virológia professzora érdekes fejleménynek nevezte a kínai kutatást, de mint mondta, nem világos az, hogy valóban a veszélyeztetett tobzoskafaj a köztes gazdaállat. A kutatócsoport az állatokról emberekre terjedő, úgynevezett virális zoonózisokat vizsgálja.

köztes gazdák

Elsősorban rágcsálók, denevérek vagy akár a szúnyogok és kullancsok által terjesztett betegségek a fő kutatási területük. A koronavírus okozta betegség is egy zoonózis, így természetesen a csoport fel van készülve a jövőbeli kutatásokra a vírussal. A kimutatására alkalmas módszer is a kezükben van, azonban diagnosztikai vizsgálatot nem végez a laboratórium.

köztes gazdák

Hétfőn a Vuhani Virológiai Intézet kutatói tettek közzé egy tanulmányt a Nature című brit tudományos lapban, amely szerint a fertőzött páciensekben talált vírus genomja 96 százalékban azonos a denevérek által hordozott koronavírussal.

A pekingi és vuhani egyetem tudósai a Journal of Medical Virology című folyóiratban január én publikált tanulmányukban arról írtak, hogy a kígyó lehet legnagyobb valószínűséggel az új koronavírus gazdaállata.

Navigációs menü

Az új koronavírus létező szekvenciáinak átfogó elemzése során összehasonlították különböző állatfajok RNS- ribonukleinsav szekvenciáit. A kígyó azon állatok egyike, amelyeket a bezárt vuhani hús- és halpiacon árultak.

Kínai tobzoska Fotó: wikipedia. Az illegális kereskedőktől Ázsiában azonban a leggyakrabban tobzoskákat koboznak el.

köztes gazdák

A hangyákkal, termeszekkel táplálkozó állat pikkelye keratinból, az emberi körmöt is alkotó anyagból áll, és a hagyományos kínai gyógyászatban igen nagy a kereslet iránta. A tobzoskahús pedig csemegének számít a köztes gazdák és más ázsiai országok gasztronómiájában.

Neked ajánljuk.